Historia i wykonanie kija deszczowego
Komentarze: 0
Muzyka towarzyszy nam od dawien dawna. Stanowi ona zarówno odskocznie od codziennych problemów, ale także może stać się pasją. Wraz z rozwojem technologicznym, gatunki muzyczne uległy pomnożeniu, co sprawiło, że każdy odnajdzie swój ulubiony typ muzyki.
Podstawą muzyki są instrumenty, które pełnią rolę fundamentalną. Prócz popularnych i dobrze znanych wszystkim instrumentów, warto także zapoznać się z egzotycznymi i nieco bardziej intrygującymi przedmiotami.
Zaklinacz deszczu- legenda
Jednym z takich instrumentów jest zaklinacz deszczu, nazywany także jako kij deszczowy.
Za jego pierwotne miejsce uznaje się Chile. Z instrumentem tym wiąże się także bardzo ciekawa legenda, w której to miejscowi szamani grali na zaklinaczach, by prosić bogów o zesłanie deszczu, w trakcie susz.
Wykonanie
Kij deszczowy był wykonywany z wysuszonego bambusa czy kaktusa oraz z egzotycznych drzew. Niesamowite etniczne brzmienie instrumentu, idealnie sprawdzało się w połączeniu z bębnami szamańskimi oraz djembe. Samo stworzenie przedmiotu także nie było mocno skomplikowane.
Wnętrze drzewa zostawało wydrążone, obcinano kolce, a następnie je wbijano do środka.
Zaklinacz deszczu to instrument posiadający ciekawą historię oraz piękne etniczne brzmienie. Wszystkim znawcom muzyki oraz osobom się interesującym, kij deszczowy zdecydowanie przypadnie do gustu.
Dodaj komentarz